6.kapitola-1.časť

30. dubna 2009 v 17:24 |  Harry Potter a dědic trojí moci
6.kapitola-1.časť
Ráno se probudil a byl plný energie. Podíval se na Ronovu postel, kde její obyvatel stále hlasitě chrápal. Budík hlásal, že je něco po deváté hodině ranní. Oblékl si svoje oblíbené džínsy, které jako jediné nebyly po jeho bratranci a černou mikinu. Probudit Rona byl sice o něco těžší oříšek, ale nakonec se mu to podařilo. Počkal až se jeho kamarád taky oblékne a společně vyrazili dolů do kuchyně. Pod schody našli Hermionu s Ginny sedící v křeslech. Hermiona si jako obvykle četla nějakou knihu a Ginny hladila Křivonožku, který spokojeně předl na jejím klíně.
"Dobré ráno", pozdravila je s úsměvem Hermiona.
"Dobré", oplatili jí kluci a počkali až se k nim připojí a společně vešli do kuchyně.
V kuchyni už seděl Remus, Moody, Kingsley, Tonksová a pan Weasley s paní Weysleyovou.
"Dobré ráno", pozdravili je sborově a usadili se ke stolu kde už na několika talířích čekala hora toastů.
"Dobré", odpověděli jim dospělí.
"My vás budeme doprovázet dnes na Příčnou, hned po snídani vyrazíme". Vysvětlil Remus.
Po vydatné snídani se všichni shromáždili před krbem. Každý si vzal hrst prášku Letax. Když na Harryho přišla řada, tak se zarazil, naposled když cestoval pomocí Letaxu tak skončil na Obrtlé a nic se mu nestalo jen díky Hagridovi, kterého tam náhodou potkal. Zhluboka se nadechl a co nejzřetelněji vyslovil:
"Příčná ulice". Svět se s ním zatočil, viděl spoustu zeleného světla, které vycházelo z plamenů. Viděl záblesky z probíhajících krbů. Vše skončilo stejně rychle jako to začalo a vypadl v Děravém kotli. Tam už na něj čekala paní Weaslyová a Ron. Počkali na ostatní a společně prošli na malý dvorek za Děravým kotlem. Remus vytáhl hůlku a poklepal na příslušnou cihlu. Zeď se rozestoupila a oni vešli na přeplněnou Příčnou ulici.
Jako první vyrazili k madame Malkinové kde si s Ronem koupili nové hábity, protože přes prázdniny zase o dost vyrostli. Po cestě do Krucánků a Kaňourů potkali několik svých spolužáků z Bradavic. Harry procházel podél regálů a hledal potřebné učebnice. Pohled mu padl na velice tlustou knihu jejíž název hlásal Starobylé kouzelnické rody. Harry ji přidal do kotlíku kde shromažďoval knihy a pokračoval v předešlém hledání.

Už měl skoro všechny předepsané knihy a už potřeboval pouze učebnici Obrany proti černé magii - Kletby a protikletby pro více pokročilé od Emilíny Smithové. Po chvíli jí konečně našel a mířil směrem k pokladně, když obchodem otřásla mohutná detonace. Harry okamžitě instinktivně vytáhl hůlku. Kotlík se všemi vybranými knihami zůstal ležet za ním na zemi nepovšimnut. Z ulice se ozýval panický křik davu. Lidé se snažili dostat co nejdál od skupiny postav v černých kápích s maskami. Nebylo pochyb, že jsou to Smrtijedi a znovu terorizují kouzelnické obyvatelstvo. Několik stánků a obchodů hořelo. Harryho "ochranka" se je snažila zastavit, ale nemělo to žádný efekt.
Ozval se typický zvuk hromadného přemisťování a na ulici se objevilo dalších dvacet členů Fénixova řádu. Harry si nasadil kapuci od své mikiny a okamžitě se nikým nepovšimnut vrhl do víru bitevní vřavy. Smrtijedi ho začali považovat za hrozbu poté, co bez sebemenších problémů vyřadil tři z nich. Během chvíle se proti němu vyřítili dva přisluhovači Pána zla a začali ho zasypávat nejrůznějšími poutacími a omračovacími kletbami.
Harry měl co dělat, aby je všechny stačil vykrývat, ale celkem rychle si začal všímat specifických pohybů svých nepřátel, které předzvěstovaly chystaný útok. Díky tomu se nepřátelských zaklínadel snadno zbavoval a stačil jim posílat i své vlastní "milé" pozdravy. Ty bohužel rovněž nezaznamenaly úspěch.
Po několika minutách boje mu při jednom akrobatickém vyhýbání se jedné omračovací kletbě spadla jeho pokrývka hlavy, která zaručovala jeho anonymitu. Smrtijedi se zarazili když spatřili tvář svého poměrně nebezpečného a mrštného protivníka.
"Hej, vždyť je to Potter", vykřikl jeden z nich. Harry bezpečně podle hlasu poznal, že to byl Lucius Malfoy. Okamžitě místo dvou před ním stálo pět Voldemortových stoupenců.
"Tak co Pottere vzdáš se dobrovolně, nebo potřebuješ pomoc", poznamenal posměšně Malfoy.
"S vámi půjdu jen přes svou mrtvolu," zavrčel Harry odhodlaně.
Neměl moc šancí. Proti pěti se nemá šanci ubránit a lidé z Řádu mu pomůžou asi velice těžko. Nemá nejmenší tušení jakou kletbou, nebo kdy jeho sokové zaútočí . Kdyby to věděl možná by se přece jen dokázal ubránit.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama